Президент ПСЖ: Суперліга – це жарт. Ювентус уже «вийшов», Барса і Реал мають зробити те саме

Президент ПСЖ і голова Асоціації європейських клубів (ECA) Нассер Аль-Хелаїфі вкотре штовхнув Суперлігу, заявивши, що «Реал» і «Барселона» повинні її покинути.

При цьому двері назад «у сім’ю» для них ніхто не закриє.

– Асоціація європейських клубів швидко стає дедалі впливовішою.

– Раніше ФІФА, УЄФА і федерації вважалися найважливішими організаціями у футболі. Ніхто не думав про клуби, але ж клуби – це найважливіше. Нічого не повинно відбуватися без урахування думки клубів. Ніяких нових правил. Якщо у клубів усе гаразд, то й у футболу все добре.

ECA працює всього 15 років. Раніше ніхто не запрошував нас за стіл переговорів. Ми робили те, що нам говорили робити: в яких турнірах брати участь, як розподіляти гроші. У клубів не було права голосу. Це змінилося. Ми почали з елітних команд, але тепер і більш маленькі клуби можуть висловитися. Суперліга багато чого прискорила.

– Ця суперечлива ідея дала вам більшу владу і право голосу при спілкуванні з УЄФА? Такі клуби, як «ПСЖ», відмовилися від нового турніру і де-факто вирішили цю проблему.

– Суперліга? Я називаю цю ідею не-Суперліга. Це факт. Ми єдині, як ніколи раніше. Нас хотіли роз’єднати, але все сталося рівно навпаки. Завдяки цьому ми можемо реалізувати революційні ідеї. На вечері в середу я сказав партнерам по керівництву ECA: «Це немов сімейна вечеря». Ми працюємо заради колективного блага, хоча багато хто з нас міг зробити інший вибір.

УЄФА повівся правильно, зупинивши Суперлігу. Внесок Александера Чеферіна потрібно оцінити.

– Кажуть, Нассер Аль-Хелайфі воює з «Барселоною» і «Реалом».

– Ці клуби знають, що я ніколи не називаю їх на ім’я – навіть у більш приватній обстановці. Я завжди кажу їм, що вони можуть повернутися в ECA в будь-який момент. Приєднуйтесь до сім’ї. На них чекають. «Ювентус» уже вийшов із проєкту Суперліги. Вони повинні зробити те ж саме. У них немає іншого вибору.

Я не проти «Барселони» або «Мадрида». Я не збираюся нікого виключати. Я проти конфліктів і сварок. Я зустрічався з Жоаном Лапортою і сказав йому те саме. Якщо вони хочуть боротися, то нехай. Ми більше не будемо витрачати на це час. У нас є свої справи. Ми хочемо розвиватися, і на сьогоднішній день Суперліга – це жарт. Вона була мертва до того, як про її створення оголосили, – сказав Аль-Хелайфі.

Максимович Назар

Recent Posts

Екс-півзахисник Олександрії розповів, що найбільше вплинуло на виліт команди з УПЛ

Колишній півзахисник "Олександрії" Артем Козак прокоментував виліт команди з УПЛ.Читати далі

7 години ago

Екс-гравець Шахтаря покинув Епіцентр – клуб не продовжив з ним контракт

Форвард Андрій Борячук залишив колектив з Кам'янця-Подільського.Читати далі

7 години ago

ЧС-2026. Іспанія впевнено розгромила Саудівську Аравію

Іспанія після невдалого старту на ЧС в другому турі в Атланті на стадіоні "Мерседес-Бенц" протистояла…

9 години ago

Джерело: Мбаппе рішуче налаштований перемогти на ЧС-2026

Нападник збірної Франції Кіліан Мбаппе дуже серйозно відноситься до результатів національної команди на ЧС-2026.Читати далі

11 години ago

Гендиректор ЛНЗ: Кращі футбольні менеджери в Україні? Палкін та Красніков

Генеральний директор ЛНЗ Василь Каюк висловився щодо кращих менеджерів в українському футболі.Читати далі

11 години ago

Артем Козак розповів, чому перейшов до Епіцентру і чому не поїхав з України

Новачок Епіцентру (Кам'янець-Подільський) Артем Козак розповів, чи були у нього варіанти продовжити кар'єру в інших…

11 години ago