Categories: УПЛ

Президент Вереса: Плануємо ввести детектор брехні для арбітрів

Президент “Вереса” Іван Надєїн поділився подробицями зустрічі власників клубів УПЛ, яка відбулася 20 вересня.

– Основною темою було – як зробити Українську Прем’єр-лігу сильнішою. Але суддівство у цьому відіграє ключову роль і тому потрібно почати саме з нього. Зараз ми накидали план дій, який хочемо реалізувати. Ключовий акцент будемо робити на відкритості арбітрів, бо сьогодні цей процес максимально закритий. Хочемо зробити прозорий процес жеребкування при призначенні суддів, і коментарі арбітрів після матчів.

Ми хочемо бачити, які оцінки ставлять суддям за матч. Далі вже клуби будуть готові робити якісь системи преміювання арбітрів, щоб стимулювати до більш якісної роботи, але будуть і системи санкцій. Також плануємо ввести детектор брехні для арбітрів.

– Як плануєте його використовувати?

– Цей момент будемо ще обговорювати. На першій зустрічі була представлена тільки концепція для подальших рішень. Можу сказати точно, що в суддівстві потрібно наводити порядок.

Всі присутні представники клубів висловились за зміну керівника суддівського корпусу, а саме Лучі. Навіть лунали думки, що арбітри повинні бути у підпорядкуванні УПЛ, а не УАФ, бо саме Прем’єр-ліга платить їм зарплату – всі гроші йдуть від клубів.

– Чи реально вивести арбітрів з підпорядкування УАФ?

– Будемо займатись цим питанням, треба точно щось робити. Клуби сьогодні витрачають гроші і ні на що не впливають.

– Лучі працює віддалено з Італії?

– Я його ні разу не бачив і навіть не знаю, як італійці працюють. Ми [власники клубів] взагалі не дотичні до арбітрів. Зараз Ріццолі почав коментувати деякі спірні епізоди, але ми хочемо це систематизувати, наприклад, робити розбір спірних рішень кожного четверга – щоб арбітри пояснювали свої рішення.

Всі люди помиляються, арбітри не виключення, але є помилки випадкові, а є ціленаправлені. Тому треба буде розбиратись і карати винних. Повинен бути і батіг, і пряник, – сказав Надеїн.

Сапотюк Юрій

Recent Posts

Екс-півзахисник Олександрії розповів, що найбільше вплинуло на виліт команди з УПЛ

Колишній півзахисник "Олександрії" Артем Козак прокоментував виліт команди з УПЛ.Читати далі

6 години ago

Екс-гравець Шахтаря покинув Епіцентр – клуб не продовжив з ним контракт

Форвард Андрій Борячук залишив колектив з Кам'янця-Подільського.Читати далі

6 години ago

ЧС-2026. Іспанія впевнено розгромила Саудівську Аравію

Іспанія після невдалого старту на ЧС в другому турі в Атланті на стадіоні "Мерседес-Бенц" протистояла…

8 години ago

Джерело: Мбаппе рішуче налаштований перемогти на ЧС-2026

Нападник збірної Франції Кіліан Мбаппе дуже серйозно відноситься до результатів національної команди на ЧС-2026.Читати далі

10 години ago

Гендиректор ЛНЗ: Кращі футбольні менеджери в Україні? Палкін та Красніков

Генеральний директор ЛНЗ Василь Каюк висловився щодо кращих менеджерів в українському футболі.Читати далі

10 години ago

Артем Козак розповів, чому перейшов до Епіцентру і чому не поїхав з України

Новачок Епіцентру (Кам'янець-Подільський) Артем Козак розповів, чи були у нього варіанти продовжити кар'єру в інших…

10 години ago