Англія
Англія скучила за перемогами. В офіційний матчах “три леви” не виграють із листопада 2021 року, фактично цілий рік. У березні Англія виграла товариські поєдинки у збірних Швейцарії (2:1) і Кот-д’Івуару (3:0), але в поєдинках Ліги націй у червні-вересні був повний провал: три нічиї, три поразки й останнє місце у своїй групі. До гри з Німеччиною в останньому турі (3:3) Англії не вдалося забити жодного гола з гри.
Поєдинки Ліги націй серйозно похитнули позиції Ґарета Саутґейта, в англійській пресі невпинно обговорюються нові тренерські кандидатури для збірної, активно проти менеджера “трьох левів” після деяких невдалих матчів Ліги націй виступали вболівальники. Турнір у Катарі ймовірно буде визначальним для 52-річного тренера.
Перед Чемпіонатом світу-2022 Саутґейт вирішив повернутися до схеми 3-4-3, з якою він дійшов до півфіналу Мундіалю-2018. Один із ключових футболістів для цієї схеми Кайл Вокер, який вміє перемикатися між функціями фулбека і центрального захисника, проти Ірану не зіграє. Також є деякі проблеми зі здоров’ям і у креативного хавбека Джеймса Маддісона.
Саутґейт каже, що його команда готова до непростого протистояння з Іраном. “Наша збірна не раз показувала свою здатність впоратися з непростими обставинами. Ми не повинні переживати через те, якщо нам складно буде забити перший гол. Треба зберігати впевненість у собі”.
Іран
Іран став другою збірною після Катару, яка кваліфікувалася з Азії на Чемпіонат світу. Перси успішно подолали два групових раунди, двічі перемагаючи у своїх групах. У третьому раунді Іран обійшов Південну Корею. Серед збірних азіатської конфедерації Іран посідає найвище, двадцяте місце в рейтингу ФІФА.
Але спортивні досягнення збірної Ірану не сприяли продовженню співпраці з тренером Драганом Скочичем. Хорватського фахівця звільнили за два місяці до старту Чемпіонату світу, і на вакантну посаду запросили Карлуша Кейроша, який раніше встановив національний рекорд, пропрацювавши зі збірною вісім років, із 2011-го до 2019-го року. Саме Кейрош керував Іраном на двох останніх Мундіалях.
Кейрошу поки що не вдавалося виводити Іран у плей-офф. У 2014 його команда забила лише один гол, набрала одне очко і посіла останнє місце у своїй групі. ЧС-2018 був успішнішим: перемога над Марокко (1:0), поразка Іспанії (0:1) і нічия з Португалією (1:1). Іран показав хорошу гру в захисті, і цікаво, що два своїх голи (автогол і пенальті) забив після 90-ї хвилини.
І на ЧС-2022 Іран насамперед гратиме на оборону, хоча найвідоміші його футболісти представляють атаку – Аліреза Джаханбахш (“Фейєноорд”), Мехді Таремі (“Порту”) та Сердар Азмун (“Байєр”). Останній ймовірно не зіграє з Англією через ушкодження.
Статистика команд, цифри та факти
Останні п’ять матчів Англії та Ірану
Англія
26.09 Німеччина 3:3 (Ліга націй)
23.09 Італія 0:1 (Ліга націй)
14.06 Угорщина 0:4 (Ліга націй)
11.06 Італія 0:0 (Ліга націй)
07.06 Німеччина 1:1 (Ліга націй)
Іран
16.11 Туніс 0:2 (Товариський матч)
10.11 Нікарагуа 1:0 (Товариський матч)
27.08 Сенегал 1:1 (Товариський матч)
23.09 Уругвай 1:0 (Товариський матч)
12.06 Алжир 1:2 (Товариський матч)
Особисті зустрічі
Англія та Іран ніколи раніше не грали між собою.
У четвер, 28 листопада, в рамках 5-го туру основного раунду Ліги Європи київське "Динамо" прийматиме…
Головний тренер Мілана Паулу Фонсека оцінив нічию з Ювентусом (0:0) в матчі 13-го туру італійської Серії А.…
24 листопада відбувся матч 16-го туру Чемпіоншипу між «Суонсі» та «Лідсом» (3:4).Читати далі
Головний тренер «Олександрії» Руслан Ротань прокоментував нічию з «Вересом» (1:1) у 14-му турі УПЛ. Читати далі
«Ліверпуль» на виїзді переміг «Саутгемптон» (3:2) у 12-му турі АПЛ. Читати далі
Головний тренер «Вереса» Олег Шандрук прокоментував нічию з «Олександрією» (1:1) у 14-му турі УПЛ. Читати далі