Categories: УПЛ

Тарас Степаненко: Дивлячись на те, скільки бразильців у Шахтарі зараз – для мене це багато

Півзахисник “Еюпспора” Тарас Степаненко висловив свої думки щодо трансферної політики “Шахтаря”.

– Коли почалася війна, коли Судаков, Мудрик, Бондар, Трубін, Бондаренко, Криськів, ця плеяда прийшла, вже пройшло 4 роки, і нових молодих гравців на горизонті не видно. За останні роки жодного гравця з академії немає. Чи не є це проблемою для “Шахтаря”?

– У мене запитували про це. Я казав, що я вважаю, що завжди повинна бути конструктивна критика. В цьому плані я згоден, що… Я думав, що коли ми змогли досягти гарного результату з українськими футболістами, продали потім цих футболістів у гарні команди за великі гроші, що трохи більше “Шахтар” зверне увагу на свою академію, даватиме більше шансів цим футболістам, які цього заслуговують.

Але, по-перше, коли я ще був у команді, ті хлопці, які приходили, окрім парочки воротарів, не можу сказати, що вони могли скласти якусь конкуренцію тим хлопцям, які були.

І по-друге, потім все ж таки “Шахтар” – і це з інтерв’ю і Сергія Анатолійовича Палкіна, і Даріо – що “Шахтар” все ж таки обирає напрямок на більш латиноамериканський, бразильський ринок, тобто “Шахтар” повернувся до цієї стратегії, до молодих бразильців – і це, звичайно ускладнює шлях українським футболістам з академії до першої команди. І це також, я думаю, є така десь проблема для “Шахтаря”.

– Продали футболістів майже на 200 мільйонів доларів – Судаков, Трубін, Мудрик, Сікан, Зубков. Але при цьому все одно якось недооцінюють своїх. На бразильцях – не можна сказати, що клуб прям стільки заробляв грошей, вкладаючи набагато більше.

– Я думаю, що в “Шахтаря”, 100 відсотків, є стратегія. Президент задає тон, і вже генеральний директор, спортивний директор працюють у цьому напрямку. Я на 100 відсотків впевнений, що ця стратегія була розроблена, вона обговорювалася, і знову повернулися до того, як було і до повномасштабного вторгнення.

І для мене теж… Дивлячись на те, скільки бразильців у команді зараз – для мене це багато. Я зараз не перебуваю всередині, не знаю, як там усе відбувається. Я думаю, що Арда зробив гарну атмосферу, і ті українські футболісти, які є, вони давно працюють з іноземцями, знають, як це робити, все там організовано. Але, звичайно, хотілося б, щоб випускників нашої академії було більше.

Тут і так вже не так багато людей, які в Донецьку жили. А коли ти вихованець академії, як Ракіцький, Зубков, який з Макіївки, Матвієнко, який з Криму переїхав і був в академії, я в був 15 років – ти цей клуб відчуваєш зсередини, віддаєш себе не просто тому, що ти хочеш піти кудись або за гроші, це щось більше.

Важливо іноді мати також у команді гравців, які душею з командою. ти не можеш людині, яка приїхала з іншої країни, цю іскорку вставити всередину, без неї не завжди буде результат.

Максимович Назар

Recent Posts

Колос оголосив розклад спарингів

Шоста команда УПЛ за підсумками сезону, ковалівський "Колос", оголосив розклад товариських матчів першої команди на…

12 хв. ago

У тренерському штабі Зорі відбулись зміни

У тренерському штабі "Зорі" відбулись зміниЧитати далі

14 хв. ago

Оболонь оголосила про перший літній трансфер

32-річний півзахисник Дмитро Мишньов став першим літнім трансфером "Оболоні", повідомляє прес-служба "пивоварів".Читати далі

16 хв. ago

Шальке підписав українського голкіпера

17-річний голкіпер Кирило Хадасевич офіційно став гравцем німецького "Шальке", інформує офіційний сайт клубу.Читати далі

17 хв. ago

ЗМІ: Роман Яремчук розпочне підготовку до нового сезону в складі Олімпіакосу

Форвард збірної України Роман Яремчук розпочне підготовку до нового сезону в складі "Олімпіакосу". Читати далі

19 хв. ago

Євро-2026 (U19): транслятори турніру в Україні

Матчі фінальної стадії Євро-2026 (U-19) в Україні транслюватимуть MEGOGO та «Суспільне Спорт».Читати далі

22 хв. ago