Categories: УПЛ

Іван Федик: В академії Руху є багато хлопців, які можуть грати у національній збірній

Головний тренер “Руха” Іван Федик прокоментував свою роботу з “Рухом-2”, з яким виступав у Другій лізі минулого сезону.

“ – Минулого року ви повернулись до тренерської роботи з “Рухом-2”. Тренерські амбіції перемогли у вас функціонера?

– Я не можу назвати себе функціонером. Це також дуже складне мистецтво, як і тренерська робота. Я допомагав клубу в селекції, проведенні переговорів (бо спілкуюсь іноземними мовами). Також великим плюсом є те, що переглядав дуже багато матчів ДЮФЛ та U-19 і знаю можливості всіх гравців академії, що допомагало мені як тренеру в “Рух-2” і також допомагає зараз.

У Другій лізі були ситуації, що ми ставили молодих гравців з 11 класу відразу в склад (інколи навіть без тренувань) і вони завжди грали саме так, як треба – на хорошому рівні.

– На вашу думку, повернення чемпіонату U-21 в мінус чи плюс? Є прихильники “двійок”, аби обкататись з досвідченішими, хоча також команд одиниці.

– Я вважаю, що будь-який чемпіонат має бути конкурентним, і тоді гравці будуть рости. Друга ліга – це дуже хороший турнір для молодих гравців. Повернення чемпіонату U-21 я вважаю позитивним моментом.

– Не можу не спитати про це: вам не здається, що 4,5 місяці паузи в Другій лізі – відверта дичина?

– Ця пауза дійсно не йде на користь гравцям, а також команді, яка змушена декілька місяців грати просто контрольні матчі. Можна двічі набрати форму і знову її втратити. Для тренерів це цікавий досвід, як правильно підвести команду до чемпіонату в таких умовах.

– Друге місце в Групі А за підсумками попередньої кампанії, граючи переважно молоддю, це той результат, на який працює академія?

– Дійсно, за нас не грав жоден дорослий гравець з основної команди. Ми завершили першу частину чемпіонату на першій сходинці і після цього нас покинули ключові гравці. Це також показує, що ми працюємо не на результат, а на розвиток футболіста. Ще було декілька травм, але, попри це, ми мали всі шанси вийти в 1 лігу, користуючись тільки внутрішнім ресурсом – в складі грали хлопці 2008 року народження.

– Рух виховав для збірної Олексія Сича. В системі клубу є футболісти, які в майбутньому можуть повторити його кейс?

– Те, що перспектива грати в національній збірній є в багатьох гравців Руху, це точно. Треба стабільно грати без травм і проявляти свої найкращі якості. Якщо говоримо про академію, то тут багато хлопців, які можуть вистрелити”, – сказав Федик.

У минулому сезоні групи A Другої ліги “Рух-2” посів друге місце. Однак команда не брала участь у стикових матчах за вихід до Першої ліги, адже знялася зі змагання.

Максимович Назар

Recent Posts

Гуцуляк не полетів із Поліссям на збір до Австрії та близький до зміни клубу

Український вінгер житомирського «Полісся» Олексій Гуцуляк готується до зміни клубної прописки.Читати далі

2 години ago

Валіза без ручки? Чому Рома не може продати Довбика і схиляється до оренди

Майбутнє українського нападника Артема Довбика в італійській «Ромі» наразі залишається невизначеним.Читати далі

2 години ago

Головний тренер Саудівської Аравії: Ми припустилися занадто багатьох помилок

Головний тренер національної збірної Саудівської Аравії Йоргос Доніс прокоментував розгромну поразку своїх підопічних у матчі…

2 години ago

Іспанія встановила унікальний рекорд на чемпіонатах світу

Національна збірна Іспанії продовжує підтверджувати свій статус головної кузні футбольних діамантів планети.Читати далі

2 години ago

Караваєв оцінив шанси на повернення в збірну України

Правий захисник донецького «Шахтаря» Олександр Караваєв оцінив свої шанси на повернення в націоналзбірну України:Читати далі

2 години ago

Тренер Єгипту прокоментував чутки про конфлікт із Мохамедом Салахом

Головний тренер збірної Єгипту Хоссам Хассан оперативно відреагував на чутки про розбіжності з капітаном команди…

2 години ago