Categories: УПЛ

Сергій Палкін: Деякі футбольні агенти знищують нас, вони намагаються вкрасти гравців Шахтаря

Генеральний директор “Шахтаря” Сергій Палкін дав інтерв’ю The Athletic, розповівши про виклики в управлінні клубом під час війни.

Про спробу агентів нажитися на українських клубах

“Ця війна продемонструвала багато проблем у світі футболу. Усі намагаються скористатися ситуацією. Агенти – найбільше від усіх”.

“Навіть у складних ситуаціях ми були успішні в результатах, рекрутингу, скаутингу та генеруванні доходів. У 2014 році ми покинули Донецьк, потім був COVID-19. Ми грали по всій Україні. Ми думали, що найгірше з нами вже сталося і ми досягли дна Але тепер ми нижче дна. Щодня ми знаходимося в режимі виживання”.

“Цього літа все змінилося. Ми більше не купуємо футболістів. Ми можемо тільки їх продавати. Що ми можемо запропонувати іноземним футболістам? Ми гратимемо в Лізі чемпіонів, але невідомо де. Якщо ми проводитимемо матчі чемпіонату не в Україні, ми зможемо зберегти деяких гравців. Якщо ні, то жодних шансів. Ніхто з легіонерів не захоче грати матчі чемпіонату в Україні”.

“Скільки футболістів залишить клуб? Це залежить від ринку. Думаю, що 95% українських футболістів залишаться. Щодо легіонерів, я поки не знаю. Ідуть непрості переговори. Деякі агенти знищують нас. Вони намагаються вкрасти наших гравців. Вони грають у різні ігри, контактують з клубами і кажуть їм не платити нам. Так порушуються угоди. Ви не уявляєте, що відбувається. Вони приходять до клубів і кажуть їм: «Не платіть “Шахтарю”, гравці стануть вільними агентами, заплатіть мені 10 млн. євро, а про клуб можете забути»”.

Про позицію ФІФА щодо іноземних футболістів

У вівторок ФІФА оголосив, що іноземні тренери та гравці мають право призупинити свої контракти з українськими клубами до 30 червня 2023 року, якщо вони не досягнуть угоди зі своїми клубами до 30 червня цього року.

“Ми не задоволені рішенням ФІФА. Тепер контракти футболістів у руках агентів. Бажання клубів зберегти своїх гравців та інвестиції не враховується. По суті у нас залишилося кілька днів, щоб узгодити з нашими футболістами їх трансфери чи оренди. Це неможливо. Цим рішенням ФІФА точно не допоміг українським клубам. Навпаки, воно ускладнило наші переговори з гравцями, і зробило агентів сильнішими та багатшими”.

Про подвійні стандарти футбольного світу

“У нас був контракт з відомим європейським клубом, згідно з яким ми мали зіграти товариський матч або вони повинні були нам заплатити 300 000 євро. Нам так і не вдалося провести гру, хоча ми кілька разів намагалися її організувати. Коли почалася війна, ми сказали їм, що якщо вже нам не вдалося організувати матч, пожертвуйте ці 300 000 на допомогу українським біженцям, нам не потрібні ці гроші. Але вони цього не зробили. А це багатий клуб. Це лише один приклад”.

“Або інший. Ми намагалися підписати одного футболіста, і хотіли заплатити за його перехід частинами. Але цей клуб надіслав настільки довгий список своїх умов, що про це просто треба було забути. Це сталося вже після початку війни”.

“Але є клуби, які погоджувалися допомагати по клацанню пальця. “Олімпіакос”, “Бенфіка”. Приємно було бачити наш прапор на матчах “Ліверпуля”, команд Бундесліги. Ми відчуваємо допомогу Європи та Америки”.

Про доцільність проведення матчів УПЛ у Польщі

“Наша федерація та уряд дозволили нам провести чемпіонат у серпні. Головне рішення – проводити матчі в Україні, у Києві чи в західних регіонах. Але це ризиковано. Вони бомбять нашу країну і ракети можуть долетіти куди завгодно”.

“Наш клуб хоче проводити чемпіонат за гібридної моделі. Для нас проведення чемпіонату – це привід говорити про необхідну нам допомогу для перемоги у війні. Кожна гра повинна була присвячуватися світу і говорити про те, скільки гине людей і дітей. Зібрані гроші повинні були йти на допомогу біженцям, армії та постраждалим від війни. Мені здається, що якщо ми залишимося в Україні, на нас ніхто не звертатиме уваги і стадіони будуть закриті через міркування безпеки. Так буде складно говорити про мир і збирати кошти”.

“У нас у чемпіонаті 16 команд, п’ять із них братимуть участь у Лізі чемпіонів, Лізі Європи чи Лізі конференцій. Якщо ми гратимемо з іспанською командою у Лізі чемпіонів, нам з України знадобиться три дні на виїзд, і ми не зможемо провести матч чемпіонату Тому ми пропонуємо наступне: топ-6 команд грають між собою до кінця календарного року в Польщі, а потім із січня приєднуються до решти команд у чемпіонаті, які проводили б свої матчі першої половини сезону на заході України”.

“Ми спілкувалися з представниками місцевої влади у Польщі і вони готові нас прийняти”.

Максимович Назар

Recent Posts

Легенда Шахтаря зробив заяву щодо свого сина, який вболівав проти донеччан у ЛЧ

Колишній нападник донецького Шахтаря Андрій Воробей прокоментував інтерв'ю свого сина Максима, який нині захищає кольори…

2 хв. ago

Олександр Назаренко розсекретив вимоги Ашура в Поліссі

Півзахисник Полісся Олександр Назаренко, який нині є найкращим бомбардиром УПЛ, розповів, що саме від нього…

4 хв. ago

Фанати Шахтаря сказали все, що думають про гру з Болоньєю

У середу, 18 вересня, у матчі першого туру Ліги чемпіонів італійська Болонья на своєму стадіоні…

11 хв. ago

U-16: турніром в Іспанії розпочне свій шлях наймолодша збірна України

Юнацька збірна України (футболісти не старші 2009 року народження) вперше збереться для спільної роботи.Читати далі

20 хв. ago

Півзахисник ЮКСА Парагвай: найбільш пам’ятний матч – проти Кудрівки

Герой туру у Першій лізі Пабло Рамон Кастро Гонсалес на прізвисько «Парагвай»Читати далі

24 хв. ago

Шахтар знизив ціну на Судакова – “гірники” сподіваються продати гравця за 55-60 млн. євро

"Шахтар" суттєво знизив ціну на свого півзахисника Георгія Судакова.Читати далі

35 хв. ago