Суперкубок Іспанії. Фінал
«Реал» – «Барселона» – 2:5
«Реал»: Куртуа – Васкес (Р. Асенсіо, 52), Тчуамені (Модрич, 64), Рюдігер, Менді (Фран Гарсія, 76) – Вальверде, Беллінгем, Камавінга (Себальос, 46) – Родріго, Мбаппе, Вінісіус (Браїм Діас, 76)
Запас: Лунін, Ф. Гонсалес, Алаба, Модрич, Гюлер, Ендрік, Агуадо
«Барселона»: Щесни – Кунде, Мартінес (Араухо, 28), Кубарсі, Бальде – Педрі (Ольмо, 59), Касадо, Гаві (Пенья, 59) – Ямал, Левандовські, Рафінья (Феррен Торрес, 79)
Запас: Астралага, Фермін, Віктор, де Йонг, Гарсія, Форт, Мартін
Арбітр: Хесус Хіль Мансано
Стадіон: «Кінг Абдулла Спортс Сіті» (Джидда, Саудівська Аравія)
Карло Анчелотті не став робити поблажок Луніну на Суперкубок, знову залишивши його в запасі. У складі Реала усі найсильніші. Ганс-Дітер Флік теж не став експериментувати – він тільки залишив у воротах Щенсни, караючи Пенью за порушення дисципліни, а Ольмо притримав на банці.
План мадридців на гру виявився катастрофічно простим. Уся тактика “королівського клубу” в атаці крутилася навколо швидких закидань за спину обороні – на Вінісіуса і Мбаппе. Відновлення володіння, 1-2 передачі й пас на хід суперзіркам. Якoо не вийшло, спробуй ще.
Насправді цей елемент у “вершкових” був відпрацьований добре. Барселона, здається, жодного разу не спіймала Вінісіуса й Мбаппе в офсайдну пастку, а Реал створив чимало перспективних епізодів з такої гри. Проблема крилась у відсутності інших варіантів атаки, у відсутності регулярного ефективного завершення, а також у вкрай слабкій роботі в обороні.
Особливо взнаки давалася відсутність Карвахаля. Васкес провалив усе, що можна провалити й навіть те, що провалити неможливо. Від Лукаса легко тікали, він втрачав орієнтири в штрафному й нічого не міг вдіяти з Рафіньєю та Бальде. “Блаугранас” легко знаходили простір на його фланзі, розриваючи оборону Реала.
Крім того, тотально провалився Чуамені, який жахливо страхував Рюдігера. Не краще виглядав і Камавінга, який крім позиційних помилок припускався обрізок і діяв занадто жорстко (бо не встигав). Колосальні розриви, які виникали внаслідок провалів вищезгаданих панів, з усіх сил намагався компенсувати Вальверде – Феде перекусив значну кількість контратак Барси, але на більше його не вистачило.
На цьому тлі особливо виділялась робота центрхавів Барси – Касадо, Гавід й Педрі. Своєчасне заповнення простору між лініями, прекрасна взаємодія з Рафіньєю, Ямалем і Лєвандовскі, створення каналів для передач. Все це стало фундаментом переваги над Реалом у першому таймі (команда довела володіння до 83% у першому таймі), а трійка атаки вже робила різницю.
Як Барселона нищила Реал
Каталонці могли відкривати рахунок вже на 2-й хвилині внаслідок дальнього удару Ямала, який не без труднощів парирував Куртуа. На 4-й же позначились проблеми, про які йшла мова у попередній главі – Васкес повністю провалив гру з Рафіньєю при кросі з правого флангу, дозволивши спокійно пробити головою з 10-ти метрів. Куртуа врятував і тут.
Поганий газон у Джидді взагалі став серйозним фактором у Суперкубку. Спочатку на ньому ледь не травмувався Мбаппе, а потім послизнувся Іньїго Мартінес. Його вже довелося замінити на Араухо.
Всього через 4 хвилини після голу Мбаппе рахунок мав зрівнюватись. Бальде втік від Родріго по флангу й віддав передачу на край штрафного. Рафінья там опинився один, відірвавшись від Чуамені й скориставшись простором, який надав Васкес. Бразилець пробив у дальній нижній, однак Куртуа парирував.
Зрештою, статус-кво відновив Ямал. А почалося все з відскоку Лєвандовскі в опорну зону – Роберт витягнув Рюдігера й одразу ж скинув м’яч на хід Ламіну. Той змістився до лінії штрафного, легко прибрав зі шляху Чуамені й покотив у правий нижній . 1:1.
Орельєн міг виправитись за провал у епізоді з Ямалем, замикаючи кутовий на 25-й хвилині, однак Щенсни витягнув його удар. Цей момент став останнім для Реала у першому таймі. Далі балом правила Барселона, яка влаштувала розгром ще до перерви.
На 33-й хвилині Камавінге не встежив за входом Гаві у штрафний і створенням лінії передачі. Коли Кунде запускав пас, француз вже ледь встигав – як наслідок, стався удар шипами в стено Гаві, за що прилетіло пенальті. Лєвандовскі впевнено його реалізував. 1:2.
А на 39-й хвилині Рафінья відклеївся від Васкеса й Чуамені, замкнувши ідеальний крос Кунде на дальню стійку – 3:1!
Арбітр компенсував аж 9 хвилин до першого тайму, що й погубило Мадрид. На 7-й компенсованій у зону Васкеса влетів Бальде, який вгатив у ближню дев’ятку. Тоді Куртуа парирував, однак провальний кутовий на 10-й компенсованій завершився четвертим голом. “Бланкос” катастрофічно розіграли кутовий, а ключову помилку зробив Камавінга – Рафінья тут же розігнав контрвипад з передачею під удар Бальде. 1:4!
Ілюзія камбеку
Реал міг повернутись у гру вже за хвилину після старту другого тайму. Вінісіус накрутив Кунде, влетів на лівий край карного майданчика й виконав навіс на дальній кут воротарського – Родріго ж опинився там у повній самотності. Бразилець вгатив з лету, але поцілив у хрестовину!
Барса ж відповіла неймовірно. Вже на 48-й хвилині Касадо запустив шикарну передачу на хід Рафіньї, а той прибрав зі шляху Чуамені й закрутив у правий нижній. 1:5! Здавалося, що це кінець.
Втім, на 56-й хвилині “блаугранас” несподівано залишились у меншості. Нарешті спрацювали закидання за спини – Мбаппе тікав віч-на-віч, а Войцех збив француза перед власним штрафним. Це був фол останньої надії.
На поле вийшов Пенья, якому одразу ж довелося виймати м’яч із сітки. Родріго взяв та й обкрутив стінку зі стандарту, поціливши у праву дев’ятку. 2:5! І ось тепер, при грі 11 на 10, інтрига відродилась – бо кому, як не Реалу, чинити геніальні камбеки?
Втім, вболівальники Реала не отримали казку. Наступного гострого моменту фани змушені були чекати аж до 1-ї компенсованої хвилини, коли Мбаппе переграв Кунде й п’яткою вивів Беллінгема віч-на-віч. Жюль в останню мить розвернувся й вибив м’яч з-під ніг Джуда.
А так більша частина другого тайму пройшла у провокаціях, позиційній боротьбі та нудних перекатах. Камбеку не сталося. Ганс-Дітер Флік відсвяткував другий поспіль розгром Реала – тепер у фіналі Суперкубка Іспанії 2025!
Юлія Кревсун, мати півзахисника юнацької команди дортмундської "Боруссії" Данила Кревсуна, увійшла до тренерського штабу "Колоса"…
Британське видання FourFourTwo склало рейтинг найбільш провальних зимових трансферів в історії Англійської Прем'єр-ліги.Читати далі
Атлетіко обіграв Осасуну на домашньому полі з рахунком 1:0 у матчі 19-го туру чемпіонату Іспанії…
У неділю, 12 січня, Наполі в рамках 20 туру Серії А приймав Верону та здобув впевнену перемогу.Читати далі
В 20-му турі “джаллороссі” вирвали нічию в гостях у “Болоньї” наприкінці гри (2:2).Читати далі
Півзахисник В'ячеслав Танковський нарешті знайшов нове місце працевлаштування.Читати далі