– Який найслабший аспект твоєї гри, який ти покращив тут?
– У попередніх командах я не грав стабільно, тиждень за тижнем. Дуже важкий час для мене – не міг знайти себе, коли повернувся з Італії. Зараз граю стабільно, адаптувався в новій країні, вивчив мову. Травм не було. Я просто насолоджуюся періодом, проведеним у Зорі. Розвиваюся морально, повертається впевненість у собі. Щасливий, що знову граю у футбол. На мене не тиснуть.
– У команді є кілька балканців. Чи допомагає тобі на полі та поза ним те, що далеко від дому є люди, які розмовляють твоєю рідною мовою?
– Коли я приїхав сюди, то був один. Тільки Еду Герреро говорив англійською. Потім до команди приєдналися балканці – Башич, Тронтель, Ескінья. Ми можемо проводити час за межами поля. Це завжди добре для іноземця, як я. Тут я відчуваю себе як вдома.
– Як ти ладнаєш з місцевими гравцями?
– Я швидко вивчив українську та російську. Розумію обидві мови. Все добре. У мене був такий самий досвід в Італії, коли я був один у новій країні. Можливо, я грав менше, але за межами поля я вивчав нову країну. І цей досвід мені дуже допомагає. Єдина головна відмінність – у сербів та українців однаковий менталітет.
– З ким і суперників, на твою думку, був найскладніший матч?
– Звичайно, Динамо, Шахтар – великі клуби. Для мене найскладнішим суперником був Кривбас. Вони грають агресивно, високий пресинг, діють 1 на 1. Словом, дуже швидка і компактна команда. 11 гравців грають як один. Я б сказав, що це їхній пік.
– Ти проводиш другий сезон в Україні. Ти вже адаптувався до нашого чемпіонату?
– Через 1,5 року – так. Ваш футбол покращується. Я можу порівняти з Сербією. Тут я можу перемогти будь-яку команду. У Сербії – немає шансів для маленького клубу обіграти Црвену Звезду. Подивіться на Олександрію. Я не можу собі уявити такого прецеденту у себе вдома. Перше місце недоторканне. В Україні у вас є шанс. Принаймні, можна мріяти, як надія.
– Однією з причин переїзду була хороша історія клубу в єврокубках. Що потрібно зробити, щоб Зоря повернулася до четвірки найсильніших?
– Так, це була одна з причин. Якщо ми перемагаємо в кожній грі – все можливо. Нічого особливого: багато тренуватися, працювати кожен день, робити хорошу стабільність, зберігати командний дух, перемагати поспіль. Це і є головне.
– Розкажи історію свого переходу в Зорі?
– Це дуже просто. Ненад Лалатович хотів бачити мене в Зорі. Я знаю його дуже давно. Я працював з ним у Воєводин на початку. Потім ми разом працювали в Чукаричках і Рандичках перед Зорею.
Він хотів бачити мене в Зорі, пояснив ситуацію. Раднічкі отримли гроші за мій трансфер. Я побачив нову можливість – грати в єврокубках. Я прийняв пропозицію і не шкодую.
– Як ваша сім’я відреагувала на ваш вибір переїхати в охоплену війною Україну?
– Трохи налякані, ніхто не знав, що тут відбувається. Вони бачили жахливі сюжети по телевізору.
Основна проблема в Україні – це те, що мої батьки не можуть приїхати до мене через складну логістику, подорожувати літаком, поїздом, автобусом – це божевілля. Дуже велика відстань, щоб відвідати мене в Києві. Коли у мене є 3 вихідних, я завжди приїжджаю до Сербії 1 раз на 3 місяці.
– Вони мають підстави для скептицизму, бо були свідками війни на Балканах, я думаю…
– Ми намагаємося не дуже багато говорити про цю ситуацію. Я показую відео з повітряною тривогою, і мама згадала, що така ж атмосфера була в 90-х роках.
– Коли ти зрозумів, що хочеш стати футболістом?
– Я граю у футбол весь час. Мій старший брат Ненад також грає у футбол. Сербія на початку 2000-х – без телефонів, комп’ютерів, інтернету. Всі грають на вулиці у футбол, баскетбол, волейбол. Просто в задоволення грали з друзями.
– Твій професійний шлях був легким чи важким?
– Тільки хороші спогади. Я починав у місцевій команді Нові Сад, а в 12 років перейшов до Воєводини, де дебютував на професійному рівні, але після цього грав не часто. Зараз я переходжу в Чукарички. Воєводина мене не відпускала.
– І що далі?
– Через 3,5 місяці в Чукаричках я забив кілька голів. Це привернуло увагу. Я грав за збірну Сербії U-21, і скаути побачили мою гру. Після цього скаут Удінезе прийшов на гру Чукаричок проти Црвени Звезди (1:2), і це змінило моє життя. Я забив їм, грав натхненно. Вони вирішуваили, купувати мене чи ні. Для мене це була казка.
– Хто був твоїм футбольним кумиром і улюбленою командою дитинства?
– АПЛ в цілому була моїм фаворитом з топ-5. Арсенал, Челсі, МЮ і до сьогоднішнього дня. Мені всі вони подобаються. Всім тоді подобалися R10 (Роналдінью) й Анрі.
– У тебе був досвід виступів в Італії, чому тобі не вдалося закріпитися?
– Для мене Італія була новим світом. Коли пройшов час, я зрозумів, що не готовий грати у цій лізі. У Серії А головне – бути розумним, тактично навченим, хороший захист, вміння рухатися. Але я прийняв цю пропозицію, тому що це може бути один раз в житті.
Основна проблема – у тебе не так багато часу. В перший рік я адаптувався, вчив мову, але не грав багато. Це хороший досвід на все життя. За що я вдячний.
– Я думав, якщо ти погано граєш в Удіне, то переїжджаєш до Вотфорда.
– Навпаки:) Якщо ти не граєш в Удіне, ти не переходиш до Вотфорда.
– В Удіне ти перетинався з зірковими Деулофеу, чемпіонами світу Де Паулем і Моліною, ветераном Льоренте.
– Так. Розповім тобі кумедну річ. Під час ЧC-22 я дивився фінальну гру в пабі. Де Пауль і Моліна грали там, я тренувався з цими хлопцями чотири роки, а тепер пив пиво в Напредаку:)
– В Італії ти точно перетинався з Русланом Малиновським. Знаєш, в якому клубі починалася його кар’єра?
– Вже в Зорі мені сказали, що Малина починав грати тут.
– Руслан справді був зіркою в Аталанти?
– Він був хорошим. Забивав багато м’ячів. Показував топ-футбол. До Гасперіні Аталанта була маленьким клубом, як і багато інших у Ломбардії. А зараз вони справді на вершині.
– Чи бачиш ти якісь паралелі у своїй історії з Віктором Коваленком?
– Можливо, йому не вистачало фізики, бігу, щоб грати на такому рівні, але, як я вже казав, в Італії немає часу чекати. У моїй ситуації я мав не так багато шансів. У нього вони є в різних клубах.
Я повернувся з Італії з деякими проблемами ментального здоров’я та відчуттям несправедливості. Побував у Серії А, а потім знову грав вдома. Не отримував задоволення від футболу. Тепер я повернув собі це, бачу результати своєї роботи й отримую задоволення. Я не здаюся і продовжую свій шлях.
– Чим ти захоплюєшся поза футболом?
– Вдома я намагаюся відволіктися від футболу. Тут життя схоже на рутину: тренування, спортзал, відновлення і знову тренування. Читаю книги. Найновіші. Мемуари засновника Nike Філа Найта. На YouTube люблю дивитися розумний контент. Покращую своє ментальне здоров’я та інші аспекти свого життя.
Голкіпер юнацької збірної України Владислав Крапивцов продовжить кар'єру в чемпіонаті Іспанії.Читати далі
Головний тренер львівського "Руху" Віталій Пономарьов поділився власними очікуваннями й думками щодо останнього матчу команди…
Захисник Борнмута та збірної України Ілля Забарний має всі шанси стати одним з найбажаніших гравців…
Відбувся черговий матч п'ятого туру Ліги конференцій.Читати далі
Колишній головний тренер молодіжної команди Шахтаря Мігель Кардосо знайшов новий клуб.Читати далі
Мадридський «Реал» підтверджує, що французький нападник Кіліан Мбаппе зазнав ушкодження лівого стегна і пройде більш детальне обстеження.Читати…