– Ви очікували, що вам у 2014 році запропонують посаду головного тренера Вердера?
– На той час вже були передумови, що мені можуть запропонувати цю посаду. Річ у тому, що друга команда, якою я керував, демонструвала красивий, якісний футбол. На наші ігри ходили люди. На стадіон, який містив дві тисячі глядачів, приходило дві з половиною, три тисячі вболівальників.
А оскільки перша та друга команди Вердера – це одна структура, то коли мені сказали, що я головний у першій команді, то я просто поміняв кабінети. З однієї кімнати вийшов – в іншу зайшов. Гравці у мене помінялися, все інше залишилося. У тренерський штаб я взяв усіх тих, хто зі мною працював у другій команді. Буквально за два дні нам треба було грати на Кубок, а далі чемпіонат, де ми мали дуже складну ситуацію.
– Що найскладніше у тренерській професії?
– Працювати під тиском. Коли щось не складається, а від тебе вимагають результат. Тим більше зараз, коли у світі добре розвинені соціальні мережі й все назовні випливає. Раніше, щоб щось прочитати, ти повинен був піти в кіоск, купити газети, прийти додому, налити собі кави, сісти і почитати. А зараз ти тільки очі відкрив, взяв у руки телефон – і всі новини вже перед тобою. І ти читаєш усе це марення, за яке, як правило, ніхто не відповість.
Ось із цим усім тренерам дуже важко працювати. Тим більше коли у тебе щось не виходить. А це ж спорт. Тут у когось щось добре, а в іншого – ні. Раніше казали, що гроші у футбол не грають. Так ось, зараз саме гроші грають у футбол. У кого більше грошей, у того більше можливостей купувати якісних гравців і робити хорошу команду. Чим у тебе більше впливу, тим більше можливостей.
– Програші Баварії 0:6, 0:5 – це найважчий момент під час роботи у Вердері?
– 0:6, 0:5 – це реальність, в якій перебував тоді Вердер. За два роки роботи в Бремені перед грою жодного разу у мене не було відчуття, що моя команда краща за будь-якого суперника. В результаті це і призвело до того, що через рік чи два, Вердер вилетів до Другої ліги. Це стан і можливості Вердера у Бундеслізі. Мало було у клубу грошей – це перше, що я можу сказати. Повірте, коли ми програвали 0:6 лідеру, нас не так лаяли, як коли ми програвали своїм конкурентам. Ось що було важливим. А те, що програли Баварії на чолі з Анчелотті 0:6, або 0:5 на чолі з Гвардіолою, то у мюнхенців у порівнянні з нами були інші завдання – виграти Лігу чемпіонів, взяти три титули за сезон. Це той тиск, який відчувала на собі Баварія.
Гвардіола втік з Німеччини, тому що не міг витримати цього тиску. Пам’ятаю, він якось сказав мені, що у Німеччині на нього ЗМІ чинять більший тиск, ніж в Іспанії. І це при тому, що Гвардіола вигравав все. Тому якщо ти тренер одного з клубів п’яти топ-чемпіонатів, хай то буде Гвардіола, Анчелотті або Скрипник, ти у будь-якому випадку відчуватимеш цей тиск на собі, – сказав Скрипник в інтерв’ю Українському футболу.
Нагадаємо, український фахівець працював у структурі Вердера з 2004-го по 2016-й роки. З жовтня 2014-го до вересня 2016-го очолював головну команду бременців.
Бразильський нападник «Реала» Ендрік може піти в оренду вже взимку, повідомляє Sport.Читати далі
Головний тренер тернопільської «Ниви» Юрій Вірт ексклюзивно для Sport.ua розповів, що допомогло його підопічним сьогодні…
Президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко відреагував на перемогу збірної України в 6-му турі Ліги…
Грузинські вболівальники шоковані тим, що їхня команда не змогла посісти "хоч би друге місце у…
Албанці здивовані тим, що їхня збірна програла Україні, через що напряму вилетіла до Ліги С.Читати…
Збірна України перемогла на виїзді Албанію в 6-му турі Ліги націй – 2:1, завдяки чому…