Categories: Ліга Націй

Ліга націй. Збірна України зіграла внічию з Грузією і практично втратила шанси на вихід з групи

16 листопада збірна України провела поєдинок п’ятого туру Ліги націй – проти збірної Грузії. Матч завершився внічию 1:1.

Ліга націй УЄФА. Груповий етап. Ліга B. Група 1. 5-й тур.

Грузія – Україна – 1:1

 Голи: Мікаутадзе, 76 – Кверквелія, 7 (авт.)

 Попередження: Лочошвілі, 31 – Зубков, 2, Шапаренко, 52, Миколенко, 82, Мудрик, 84

Грузія: Мамардашвілі – Лочошвілі, Кашія, Кверквелія (Гочолеішвілі, 67) – Шенгелія (Цитаішвілі, 67), Кітеішвілі (Меквабішвілі, 86), Кочорашвілі, Чакветадзе (Давіташвілі, 46), Какабадзе – Зівзівадзе (Мікаутадзе, 67) – Кварацхелія.

Запасні: Лорія, Гугешашвілі, Лобжанідзе, Гвелесіані, Квеквескірі, Каландаздзе.

Україна: Трубін – Миколенко, Матвієнко, Забарний, Конопля – Шапаренко (Криськів, 65), Бражко (Калюжний, 80), Судаков (Назаренко, 86) – Мудрик, Довбик (Яремчук, 80), Зубков (Гуцуляк, 65).

Запасні: Бущан, Різник, Сич, Таловєров, Бондар, Зінченко, Ярмолюк.

Арбітр: Кріс Кавана (Манчестер, Англія).

Стадіон: «Батумі-Арена» (Батумі, Грузія).

Несподіванок у стартовому складі збірної України не було. Питання існували тільки щодо вибору на позиції правого вінгера, де конкурують Зубков і Гуцуляк – тренерський штаб зробив вибір на користь першого. Менші суперечки точились навколо опорника, де Калюжний став народним кандидатом, однак Сергій Ребров прогнозовано довірився Бражку.

Довбик, попри невеличкі проблеми в підготовчому процесі, теж вийшов зі старту. А от у грузинів одна із зірок нападу залишилась в запасі – мова про Мікаутадзе, якого замінив Зівзіадзе. Позицію дискваліфікованого Двалі в центрі оборони закрив Лочошвілі, який у попередніх матчах діяв у ролі латераль. Вільну ділянку зайняв Шенгелія, а замість центрбека Гвелесіані вийшов Кверквелія.

Сакартвело приймало нас на Батумі Арені, поле якої залила рясна злива. Дренаж в цілому працював, за винятком ділянки на лівому фланзі господарів, однак про суперзручну травичку господарям довелося забути. Вони списали поразку в Познані на поганий газон – цікаво, чи стануть картвелі списувати свої проблеми на нього зараз.

Хай там як, старт зустрічі був за грузинами. Підопічні Віллі Саньйоля підняли темп на максимум, а найбільш вражало відродження Кварацхелії. Вінгера Напполі постійно критикували за виступи в збірній – у Лізі націй він ще жодного разу не зробив погоди – однак цього вечора Хвічу “перло”. Можливо, допомогло повернення на рідний лівий край атаки, адже в попередніх поєдинках Кварадона працював по центру.

Хоча відкриватись в опорній зоні лідер грузинів теж не забивав. Він допомагав комбінувати, тікав на простір, обігрував і створював гостроту. В першому таймі усі 4 спроби дриблінгу 1-в-1 від Хвічі були вдалими, а його удар на 6-й хвилині з лівого кута штрафного летів у дальню дев’ятку – Трубін врятував Україну!

За хвилину до цього Сакартвело вискочило в небезпечну контратаку по центру. Чакветадзе завершив її переведенням на правий край штрафного, звідки пробив Зівзіадзе. Миколенко встиг підставити ногу! Взагалі, грузини дуже круто розбігались у контратаки, хоча й робота в позиційних атаках в перші хвилин 20 виглядала більш-менш – взнаки давались проблеми України у середньому блоці.

Україна повторила прагматичний сценарій першого матчу. Мудрик знову не підвів

Втім, вже на 7-й хвилині грузини зазнали фіаско. Господарі не просто провалили свій кутовий, а й ковтнули стрімку контратаку правим флангом. Мудрик обігрався у стіночку з Судаковим та чкурнув вперед метрів на 70, заодно розхитавши захисника грузин.

Подальший простріл з правого краю штрафного мав завершитись замиканням Довбика чи Судакова, однак замість них відзначитись вирішив Кверквелія – автогол Соломона вивів Україну вперед. 0:1! Тепер вже наша збірна могла грати по рахунку, тікаючи в контратаки.

Власне, так і сталося. Спроби щось демонструвати в позиційному наступі виглядали кволо. Відкривань між лініями практично не було, а конкретно на правому фланзі провалювався Зубков. Олександр ніяк не допомагав Довбику, хоча той старався – у першому таймі зробив аж 21 дотик до м’яча. Єдиною світлою плямою виглядав Конопля, який відкривався в опорній зоні та роздав кілька хороших передач на хід.

Але Сергій Ребров не дуже-то й волів грати першим номером. У першому таймі наша команда тримала м’яч всього 42% часу. “Синьо-жовті” віддали майже на сотню передач менше, але не програвали єдиноборства – за їхньою кількістю та успішністю команди йшли на рівних.

Цей хід вже давно використовують проти Грузії. Підопічні Віллі Саньйоля не люблять працювати першим номером. У них великі труднощі в роботі у завершальній фазі атак, якщо володіння перевалює за 55%. Ідея нашого тренерського штабу стала особливо ефективною після 15-ї хвилини, коли стартовий запал Сакартвело здувся. На цьому відрізку господарі провели всього один удар з дальньої дистанції (на відміну від трьох на старті).

Основна ідея в атаці українців крутилася навколо використання Мудрика та контратак, які знову ж таки розганяв Михайло. Віддай йому м’яч, дай йому обігратись – і все буде тіп-топ! І наш козак виправдовував очікування, ледь не забивши на 36-й хвилині після стіночки з Довбиком. Вінгер Челсі влетів на лівий край штрафного й опинився прямо перед Мамардашвілі, однак не зміг його прошити.

Це був перший із двох наших ударів до перерви. Другий у компенсований час завдав Зубков, який зачепився за винос Трубіна, віддав пас Судакову й побіг відкриватись на лівий фланг. Отримавши передачу від Георгія, Сашко бахнув з дистанції – повз ворота!

Нервовий другий тайм

Сергій Ребров не став робити замін у роздягальні, а от Віллі Саньйол замість Чакветадзе випустив Давіташвілі. При цьому зміст гри явно змінився. Матч став рівнішим і більш відкритим, що грало на руку обом колективам – але особливо грузинам, яким 58% володіння ніяк не вперлись.

У другому таймі цей показник довго не підіймався вище 52%, а за ударами до 80-ї хвилини господарі вели з рахунком 9:2. Вже на 47-й хвилині зрівнювати рахунок мав Давіташвілі, який замикав простріл Хвічі, однак м’яч пройшов над воротами Трубіна. На 64-й же фантастичний Кварадона міг забивати сам, змістившись з лівого флангу та бахнувши з-за меж штрафного – Україну врятувала поперечина!

Втім, “синьо-жовті” відповідали своїми моментами. Так, на 56-й хвилині контратака українців завершилась пострілом Зубкова з правого кута карного – сфера пролетіла поруч із дальньою стійкою (хоча Мамардашвілі навряд чи пропустив би). На 65-й же Мудрик увірвався на лівий край та виконав катбек під удар Довбику метрів з восьми. Вище воріт!

На 71-й хвилині наші козаки теж поцілили у каркас грузинів. Це Довбик прийняв проникний пас від Забарного й поцілив у праву стійку, але статистика не зарахує спробу через офсайд. Взагалі, слід відзначити Артема – чи не вперше форвард Роми провів реально корисний матч за національну команду.

От тільки цей момент став останнім для підопічних Сергія Реброва…

Важкий газон і логістичні проблеми змушують враховувати фактор втоми. Сергія Реброва часто критикують через затягування із замінами, але цього разу він діяв оперативно – вже на 61-й хвилині на банку відправились Зубков і Шапаренко, а на поле зайшли Гуцуляк з Криськівим.

Віллі Саньйоль в ту ж мить провів потрійну перестановку, кинувши у бій Мікаутадзе, Цітаішвілі та Гочолейшвілі. Дуже агресивний хід, враховуючи зняття з пробігу центрбека Кверквелії та латераля Шенгелії. І це рішення дуже погано вплинуло на хід останньої 30-хвилинки.

Якщо до цього грузини вели за ударами з рахунком 3:2, то після вже було 11:4. І це при тому, що два поспіль постріли українців сталися у компенсований час. Наша збірна дуже швидко втрачала контроль над ходом гри. Щоправда, великої кількості моментів грузини із цього не отримали – руху й паніки було більше, ніж реальної гостроти.

Але нам вистачило і цього. На 68-й хвилині Мікаутадзе влетів на лівий край штрафного та пробив низом, однак м’яч пройшов поруч з дальньою штангою На 76-й же він добився свого, зігравши на добиванні після замикання від Кочорашвілі – його удар головою парирував Трубін, однак врятувати від Жоржа він не зміг. 1:1.

На жаль, цей гол і вирішив долю протистояння, хоча на останніх секундах Україна могла врятуватись зусиллями свіжого Яремчука. Той зачепився за діагональ у контратаці, розвернувся й покотив під удар Гуцуляку з кількох метрів. Мамардашвілі парирував, а поітм взяв добивання від свіжого Назаренка.

На жаль, у Батумі фіксуємо нічию.

Сапотюк Юрій

Recent Posts

Ліга націй. Німеччина з непристойним рахунком знищила Боснію і Герцеговину

16 листопада відбувся матч 5-го туру групи 3 Дивізіону А Ліги націй 2024/25 між збірними Німеччини та Боснії і Герцеговини.Читати…

1 хв. ago

Ліга націй. Албанія і Чехія зіграли внічию і залишили шанс для України

16 листопада пройшов матч Ліги націй, у якому зіграли Албанія та Грузія.Читати далі

10 хв. ago

Анатолій Трубін: У Грузії не було надто багато небезпечних моментів, але ми не змогли знайти свою гру саме в атаці

Голкіпер збірної України Анатолій Трубін прокоментував нічию з Грузією (1:1) у матчі 5-го туру групового етапу Ліги націй. Читати далі

39 хв. ago

Віллі Саньоль: Ми трохи розчаровані, тому що я вважаю, що нашою грою в 2-му таймі ми могли б заслужити більшого

Головний тренер збірної Грузії Віллі Саньоль прокоментував нічию з Україною (1:1) в 5-му турі Ліги націй. Читати далі

44 хв. ago

Сергій Ребров: Ми могли вигравати, але допускали занадто багато браку

Головний тренер збірної України Сергій Ребров прокоментував нічийний результат зі збірною Грузією (1:1) у рамках…

1 годину ago

Ліон планує продати низку ключових гравців, щоб уникнути пониження у класі

Французький Ліон в січні збирається продати не менше шести гравців, включаючи всіх найкращих виконавців, щоб…

2 години ago