Обидва тренери не грались з обороною. Дешам виявився консервативнішим
Склад Дідьє Дешама на матч з італійцями був показовим. Той же голкіпер і всього по одній заміні в задній лінії та в опорній зоні – Кунде залишився на банці, а Рабйо не викликали через відсутність клубу. Їхні місця зайняли Клос і Фофана. Із цікавих експериментів в атаці можна відзначити тільки появу Олісе й відсутність Дембеле, якого формально замінив Грізманн.
Лучано Спаллетті продемонстрував той же підхід з лінією оборони, але середня лінія й атака були повністю змінені. Алленаторе “Скуадри” випустив резервістів та новачків – найбільш цікаво було спостерігати за камбеком Тоналі та появою Річчі.
“Ле Бльо” видали ураганну стартову 10-хвилинку, особливо сильно домінуючи на лівому фланзі. Це і не дивно – там і Мбаппе, і Дембеле, і Тео. Як і на чемпіонаті Європи, французи перевантажували даний край або ж рвали його на просторі.
Гол вдалося забити вже на 12-й секунді внаслідок помилки захисників. Камб’яссо віддав пас назад на Ді Лоренцо, однак Джованні під тиском Барколя махнув повз м’яч. Бредлі миттєво покарав – 1:0! Opta підозрює, що це був найшвидший гол збірної Франції в офіційних матчах. За всю історію.
Ще за дві хвилини Барколя небезпечно вривався у штрафний і прострілював (Доннарумма перехопив), а на 7-й “гальські півні” провели атаку одразу з кількома ударами. Останній – у виконанні Мбаппе – не без труднощів парирував Доннарумма.
Щоправда, на цьому відрізку забити могли й італійці. Гером міг стати Дімарко, який отримав скидку від Пеллегріні й пробивав головою, однак господарів врятувала поперечка. Добивання головою від Ретегі було неточним. Тим не менш, цей момент став винятком – стартовий відрізок пройшов за тотальної переваги Франції…
А потім ми побачили звичну історію з Євро-2024. Після активного початку матчу команда збавила в обертах, не створюючи взагалі нічого. Не можна сказати, що підопічні Дідьє Дешама сушили гру, однак якість позиційних атак виявилась катастрофічно низькою. Більшість ударів збірної Франції проходили з дальньої дистанції.
До кінця першого тайму пригадується тільки постріл Барколя з лінії півкола, який завдяки рикошету пролетів поруч із правою стійкою. Він стався аж на 39-й хвилині. У другому таймі майже нічого не змінилось – Франція хоч і була активною, однак серйозних проблем для оборони збірної Італії не створювала. На 77-й хвилині Грізманн бахнув з дистанції повз ліву дев’ятку – ось і вся реальна гострота.
І це за відсутності експериментів зі складом до того часу. Дідьє Дешам навіть випустив на поле Дембеле, а єдиним “недосвідченим” збірником до 77-ї хвилини був свіжий Коне. Потім вийшли Заїр-Емері, Тюрам і Кунде, однак нічого цікавішого за кілька контратак і кілька вривань із вибитими прострілами “Ле Бльо” не організували.
Команда Дідьє Дешама після Євро-2024 не змінилась. Вона все так же створює мізерну кількість моментів і все так же не може розвинути стартовий успіх. Навіть належним чином використовувати Мбаппе “гальським півням” вдавалося лічен кількість разів.
У тактичному плані “Скуадра” не запропонувала чогось радикально нового. Ті ж схеми, та ж активна роль центрбеків у позиційних атаках, той же таранний і одночасно мобільний нападник на вістрі. Із прогресу можна відзначити кращу роботу без м’яча – розривів між лініями стало значно менше, а при падінні в низький блок у команди було більше злагодженості.
Найбільше в поєдинку у запам’ятались свіжі кадри. Саме вони зробили результат. По-перше, гарно проявив себе Ретегі – футболіст не новий, але далеко не основний для Лучано Спаллеті. Він класно чіплявся за м’яч і швидко приймав рішення, завдавши декілька неприємних ударів з невигідних позицій. Хороша робота спиною до воріт, хороша техніка, якісна робота по зонах завершення – бракувало тільки точності при ударах.
По-друге, в очі впадали хороші розіграші за участі центрхавів. Особливо цікаво було спостерігати за дистрибуцією через Пеллегріні, Річчі й Тоналі. Саме Сандро став учасником першого забитого гола “Скуадри” – на 30-й хвилині він обігрався у стіночку з Дімарко, віддавши пас п’яткою на лівий край штрафного.
Федеріко ж фантастичним ударом з лету вразив дальню дев’ятку – 1:1! Гол цілком логічний, адже до середини першого тайму Італія вирівняла хід зустрічі. З кожною хвилиною гості працювали з м’ячем все нахабніше.
На початку ж другого тайму спрацювала заміна. Замість Пеллегріні вийшов Распадорі. Він став учасником другого гола – на 51-й хвилині Ретегі запресингував Фофана й змусив Юсуфа помилитись, а Джакомо підібрав м’яч і запустив Матео на правий фланг. Нападник виконав катбек повз Салібу на Фраттезі, а той впевнено переграв Меньяна – 1:2!
Ретегі до асисту міг і гол додати, але зіграти на добиванні після кутового й замикання Фраттезі йому не вдалося. Зате все вдалося у Распадорі – на 74-й хвилині свіжий Удоджі віддав хитрий пас у штрафний з лівого флангу, а нападник обіграв Салібу й реалізував вихід віч-на-віч – 1:3! Після цього італійці сіли в низький блок, впевнено стримавши суперника.
Головним враження від цього матчу стала вигадливість і агресивність нових італійських футболістів у складі збірної (нових у порівнянні із заявкою на Євро). Це ще нічого не гарантує “Скуадрі”, але свій топ-рівень команда все ж підтвердила.
Півзахисник "Динамо" Владислав Кабаєв прокоментував перемогу над "Чорноморцем".Читати далі
Двадцятип’ятирічний вихованець спортивної школи одеського Чорноморця Андрій Кожухар приєднався до складу рівненського Вереса влітку і…
Універсал "Динамо" Олександр Караваєв прокоментував переможний поєдинок проти "Чорноморця" (3:1) у рамках УПЛ.Читати далі
У 14-му турі юнацької першості «Рух» U-19 приймав вдома «Лівий Берег» U-19. Читати далі
Юнацька команда народного клубу Верес зазнала третьої поспіль поразки у чемпіонаті і продовжила безпереможну серію…
Старший тренер Металіста 1925-2 Сергій Карпенко підбив підсумки першої частини сезонуЧитати далі