Сергію Георгійовичу, після старту повномасштабної війни наш футбол вчергове змінився. Тепер тренери команд Другої ліги відзначають, що їх команди існують переважно для розвитку футболістів. А яку ж функцію тоді відіграє чемпіонат України серед аматорів?
Це таке глобальне питання, що в двох реченнях неможливо відповісти. Насправді я не згідний з тим, що Друга ліга розвиває молодих гравців. Їхньому розвитку сприяють лише академії та юнацькі склади, а також резервні команди на кшталт “Полісся-2”, “Руху-2” та інші клуби, які залучають молодь у структури своїх перших команд.
Інші – не про це. Там, зазвичай, клуб є якоюсь короткотерміновою історією або проєктом. А от аматорський футбол – це взагалі окрема історія. Тут дуже великий вплив мають власники. Умовно кажучи, президент створив команду любителів і одразу хоче результат. Йому треба, аби хлопці вигравали, особливо вдома, та були в лідерах. Це дає якийсь незрозумілий імідж. Коли одразу треба виконувати завдання – нове покоління взагалі не підпускається.
Загалом, зараз настільки важкі часи, що я б про розвиток молодіжного футболу взагалі не говорив. Тут потрібно подякувати нашим Збройним Силам за те, що ми взагалі можемо спілкуватись.
А для чого ж людям тоді взагалі слідкувати за матчами аматорів?
Я працював пів року на рівні ААФУ (у тренерських штабах “ВПК-Агро” та “Перемоги”, а також на чолі СК “Вільхівці”) і можу сказати, що тернопільська команда Подоляни була прикладом, коли колектив, зібраний з 12-річного віку, пройшов усі етапи підготовки і потім заявився тим складом в чемпіонат України серед аматорів. Ось це, напевно, єдиний приклад розвитку юного покоління.
Усе інше – це місцеві битви. І вони насправді дуже цікаві. Там виступає багато футболістів, які вже на завершенні кар’єри, але ще не награлись. Є й досить непогані кошти, тому це хороший варіант для людей, охочих продовжити власну кар’єру. А слідкувати точно вартує, бо є багато цікавих матчів.
Яким має бути аматорський чемпіонат, аби це сприяло прогресу молодих гравців?
Наведу приклад. Ще за радянських часів я закінчував спортивний інтернат. Там експериментально зробили не десять класів, а 11. Виходило, що ми ще на рік залишились в інтернаті, а він ішов нам уже як технікум. Тоді команду заявили на область грати разом із дорослими чоловіками.
Згодом цей рік нам допоміг відчути що таке інший рівень боротьби, швидкості. З нашої команди багато людей заграло на високому рівні: Андрій Полунін, Сергій Соловйов, Роман Мелешко, Богдан Могильний, Євген Похлєбаєв, Денис Філімонов. Ось тому я й вважаю, що на аматорському рівні має бути баланс: 50/50 молоді та дорослих футболістів.
Чому ситуація настільки погана?
Умовно кажучи, в Дніпрі кожного року зі спортивних шкіл випускається 100 футболістів. На професійний рівень потрапляють одиниці. Немає можливості.
Якщо відверто, то я не розумію ролі міських та обласних асоціацій. Вони декларують розвиток, а насправді з їхнього боку у цьому напрямку нічого немає. Організувати турнір і закупити кубки? Ну це ж сміх. Їх прямий обов’язок – залучити людей, знайти спонсорів. Дуже ж багато коштів на дитячий футбол виділяється від FIFA та UEFA.
От зараз у Дніпрі зник професійний клуб, а діти у чому винні? Професійного клубу немає, але ж діти є. Я вважаю, що допомагати їм – це ж обов’язок асоціацій: національної, обласної, міської.
Нагадаємо, раніше Сергій Дірявка працював асистентом головного тренера у “Дніпрі-1”, “Маріуполі” та “Ворсклі”, входив до тренерського штабу “ВПК-Агро” та клубу “Перемога” з Дніпра.
У суботу, 23 листопада, пройшов матч 14-го туру чемпіонату Іспанії з футболу, в якому зустрілися…
У 13-му турі Серії А Аталанта на виїзді зіграла з Пармою. Читати далі
У матчі з «Чорноморцем» (3:1) Віталій Буяльський забив 80-й м'яч у кар'єрі.Читати далі
Головний тренер «Манчестер Сіті» Пеп Гвардіола прокоментував 0:4 від «Тоттенгема». Читати далі
Головний тренер «Шахтаря» Марино Пушич прокоментував перемогу над «Інгульцем» (6:0) у 14-му турі УПЛ.Читати далі
Головний тренер "Інгульця" Василь Кобін прокоментував поразку від "Шахтаря" (0:6) у 14-му турі УПЛ.Читати далі